کمک به موسسات خیریه چه اثراتی می تواند به همراه داشته باشد؟

tajegolemahak
پست: 1
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژانویه 13, 2021 11:41 am
نام: تاج گل
نام خانوادگی: محک

کمک به موسسات خیریه چه اثراتی می تواند به همراه داشته باشد؟

پستتوسط tajegolemahak » چهار شنبه ژانویه 13, 2021 11:50 am

بسیاری ازما کمک به خیریه را جزئی جدانشدنی از مخارج زندگی می دانیم و همیشه مقداری از حقوق و دستمزد خود را به خیریه ها اختصاص می دهیم.
همانطور که همه ی ما می دانیم موسسات خیریه ی زیادی وجود دارند که برای کمک به افراد ناتوان به نیکوکاران با کمک های نقدی و غیر نقدی حتی اندک نیز، نیازمند می باشند.

کمک به یک موسسه خیریه مزایای بسیار زیادی دارد و می تواند موجب افزایش کیفیت زندگی اجتماعی و معنوی شما گردد. کمک به دیگران از هر طریقی ورزشی برای روح است .همانطور که ما انسان ها برای سلامت جسممان تلاش می کنیم از غذای خوب و ورزش مناسب غافل نمی شویم باید به روحمان نیز توجه کنیم کمک کردن به دیگران یکی از راه های جلا دادن روح می باشد.در این مطلب قصد داریم درباره ی تاثیر کمک به موسسه های خیریه در زندگی بپردازیم.فواید کمک به موسسات خیریه
آرزوی همه ی ما به ویژه افراد نیکوکار تغییر جامعه، حل کردن مشکلات افراد ناتوان، و بر طرف کردن مسائل و مشکلات آن ها می باشد. تحقیقات زیادی نشان داده‌ که پس از کمک به فرد ناتوان نه تنها فرد نیازمند بسیار از این عمل خیر خوشنود می‌شود بلکه فرد خیر نیز از این عمل خیر به همان اندازه سود می‌برند.

کمک کردن به افراد نیازمند چه فواید معنوی برای فرد نیکوکار دارد؟
افزایش احساس خوشبختی
کاهش استرس
افزایش سلامت جسمانی
افزایش تعاملات اجتماعی
کمک به نیازمندان چه تاثیراتی بر اجتماع دارد؟
نابود کردن فقر از جامعه
برقراری عدالت اقتصادی و اجتماعی
پیشرفت و پویایی نظام اقتصادی
کاهش فساد در جامعه
کمک کردن به نیازمندان چه تاثیراتی بر جسم فرد نیکوکار دارد؟
افزایش سلامتی روحی
کاهش افکار و احساسات منفی می شود.
افزایش طول عمر
کمک به خیریه چگونه موجب برقراری عدالت می شود؟
همه ما می دانیم که علاوه بر درآمدی که از طریق کار کردن کسب می کنیم عوامل خارجی دیگری وجود دارند که موجب افزایش درآمد و کیفیت زندگی ما می شود. این عوامل خارجی به کشوروموقعیتی که در آن زندگی می کنیم بستگی دارد. برای مثال زندگی در یک کشور پیشرفته و ثروتمند، شانس ما را برای بهره بردن از زیر ساخت های خوب، مراقبت های بهداشتی، دسترسی به تحصیل و دسترسی به مشاغل پایدار را افزایش می دهد. اما برای افرادی که در کشور های در حال توسعه به دنیا می آیند، کیفیت زندگی بسیار کمتر از کشورهای پیشرفته می شود.

به طور کلی افرادی که در کشور های در حال توسعه به دنیا می آیند در مقایسه با مردم کشور های پیشرفته در معرض بی عدالتی بیشتری قرار دارند و به نسبت تلاشی که می کنند از رفاه بالای زندگی برخوردار نمی شوند.

در حقیقت، موضوع عدالت، مدیریت زندگی اشخاصی است که در فقر مطلق زندگی می کنند. بنابراین این وظیفه ماست که به این افراد در حد توان کمک کنیم تا این افراد بتوانند از امکانات حداقلی زندگی برخوردار شوند.کمک به خیریه ها باعث می شود عدالت بیشتری در کشورهای درحال توسعه به وجود بیاید.

تعداد افراد به شدت فقیر در جهان حدود ۱۰ درصد از جمعیت را به خود اختصاص داده اند. اگر چه همه ما اینگونه تصور می کنیم که احساس امنیت ما، آزادی و دستاورد های شخصی ما حاصل تلاش های شخصی خود ما است ولی قطعا هیچ یک از این شرایط بدون وجود عواملی همچون: غذا، آب پاک، پناهگاه، مراقبت های بهداشتی و … امکان پذیر نمی باشد. کمک به خیریه و افراد فقیر به ما اجازه می دهد که در جهت ایجاد یک جهان بهتر، سالم تر، ایمن تر، و بهتر قدم برداریم.

روش های کمک رسانی:
• کمک کردن به کودکان برای تحصیلات
همه ما از اهمیت درس و تحصیل برای کودکان آگاهیم و می دانیم علم و دانش یکی از ملزومات زندگی بشریت می باشد. در برخی از خانواده ها به دلیل مشکلات مالی فرزندان از درس و مدرسه محروم می شوند و نمی توانند در آینده جایگاه اجتماعی داشته باشند. به همین دلیل برخی از موسسات خیریه وجود دارند که هدف آن ها تامین هزینه ها تحصیل کودکان بی سرپرست، کودکان بی بضاعت، کودکان کار و … می باشد.

اهداف موسسات خیریه در امر تحصیل کودکان:
اختصاص کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت
تهیه بورسیه برای دانش آموزان نیازمند اما باهوش
تشویق دانش آموزان و دانشجویان ممتاز با خرید هدایا
حمایت از فرزندان مددجویان در دوره ی تحصیلی آن ها
• کمک به کودکان مبتلا به سرطان
همه ی ما شاهد گسترش بیماری سرطان در جامعه هستیم و اکثر ما می دانیم که این بیماری دارای هزینه های درمانی سرسام آوری می باشد. متاسفانه باید گفت بیماری سرطان، بزرگ و کوچک نمی شناسد و افراد زیادی را درگیر خود می کند که متاسفانه در این بین کودکان نیز گرفتار این بیماری می شوند.
برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان روش های بسیار زیادی وجود دارد.یکی از این راه ها موسسات خیریه است که شما با کمک به موسسات خیریه می توانید به کودکان و یا افراد مبتلا به سرطان کمک کنید و در تامین هزینه های درمان این افراد سهیم باشید.

• پرستار افتخاری شوید
اگرتوانایی کمک مالی به افراد نیازمند را ندارید می توانید روش های دیگر کمک رسانی را امتحان کنید برای مثال شما می توانید از یک فرد سالمند و ناتوان به طوررایگان پرستاری کنید. یکی از چیزهایی که باید برای این کار خیر به آن توجه داشته باشید این است که شرایط لازم پرستاری را دارا باشید.برای مثال پرستار داوطلب شده باید از سلامت کامل جسمی و روحی بهره مند بوده تا بتواند با نیروی تمام در خدمت این مراکز باشند. صبر زیاد یکی دیگر از ویژگی هایی است که یک پرستار باید آن را داشته باشد تا بتواند مسئولیت هایی که به او سپرده می شوند را به نحو احسن انجام دهد.

• اهدای خون
اهدای خون یکی دیگر از گزینه های بسیار عالی در بین اقدامات نیکوکارانه است.همانطور که می دانیم اهدای خون اهدای زندگی است و مهم ترین هدیه ای است که ما می توانیم به انسان ها برای بقا بدهیم.از نظر علمی در طول یک سال مردها بیش از چهار بار و خانم ها بیش از سه بار می توانند خون بدهند. اگر تمایل داشته باشید که وقت بیشتری را برای انجام این کار بگذارید و رگ‌های خوبی هم داشته باشید، می‌توانید پلاکت‌های خود را که مورد نیاز بیماران درگیر با شیمی ‌درمانی و یا پیوند عضو هستند و کسانی که از خونریزی‌ های داخلی یا خونریزی‌ های حیاتی در طول عمل جراحی رنج می‌برند، اهدا کنید.

• حمایت از کودکان بی سرپرست
اگر توانایی مالی دارید و می توانید قهرمان زندگی کودکی باشید پس معطل نکنید و آینده و سرنوشت یک کودک را عوض کنید. هزینه هایی که شما می توانید به کودکان بی سرپرست بدهید می تواند صرف نیازهای مختلفی همچون معیشتی، تحصیلی، غذا، سرپناه و… شوند.

• شرکت در فعالیت‌های خیریه
برای کمک به خیریه ها، در فعالیت‌های آنان نظیر برپایی نمایشگاه و غیره کمک کنید. اگر زمان کافی برای همکاری با برگذار کنندگان ندارید، در اینگونه نمایشگاه‌های خیریه حضور به هم رسانیده و با خرید و استفاده از خدمات یا محصولات آنان، این حرکت ارزشمند را حمایت کنید.

• انتشار تبلیغات
با انتشار تبلیغات و اطلاع رسانی در شبکه‌های اجتماعی‌تان، حرکت بزرگی در راستای کمک به خیریه ها انجام خواهید داد. بی‌شک شما نزدیکانی دارید که به شما اعتماد دارند. با دیدن چنین عکس‌ها و اطلاعاتی بر روی صفحات شخصی شما، آن‌ها نیز ترغیب به حمایت کردن از خیریه‌ها خواهند شد.

• جمع‌آوری لباس‌ها و لوازمی که از آن ها استفاده نمی کنید
برای کمک به خیریه ها می‌توانید با اقوام و دوستان خود هماهنگ کنید و از آن‌ها بخواهید تا پوشاک و وسایلی که دیگر مورد نیازشان نیست به شما تحویل دهند. شما می توانید با جمع آوری تمام این وسایل و تحویل آن به خیریه ها. مسئولین خیریه می‌دانند نیاز هر فرد تحت پوشش چیست و چگونه وسایل را به دست آنان برسانند.

• کارت اهدا عضو
یک تصمیم سخت و شاید ترسناک برای بسیاری از مردم! ثبت نام کردن و عضو شدن در سامانه اهدا عضو می‌تواند کمک بزرگی برای نجات جان یک انسان به شمار ‌رود. ممکن است فردی در اثر سانحه‌ای دچار مرگ مغزی شده و پزشکان از او قطع امید کنند. با اهدا اعضای این شخص به افراد نیازمند، کمک بسیار پسندیده‌ای در جهت نجات دیگر انسان‌ها انجام خواهد گرفت، هرچند که ممکن است تصمیم سختی برای خانواده او باشد.راه های اعتماد به موسسات خیریه را پیدا کنید
آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید به یک موسسه و یا مرکز خیریه کمک کنید ولی به خاطر عدم اعتماد به آن ها از کار خود منصرف شوید؟

راه های مختلفی وجود دارند که به وسیله آن ها می توان به این موسسات اعتماد کرد. در ابتدا آن ها باید مجوز مربوط را از نهادهای وزارت کشور و نیروی انتظامی کسب کرده باشند. اگر خیریه ای که در نظر گرفته اید، به صورت رسمی به فعالیت های خود مشغول است باید باید دارای شماره ثبت باشد. همچنین می توانید از پیشینه خیریه و موسسه مربوطه از طریق اینترنت و یا پرس و جوهای حضوری مطلع شوید.

همچنین اگر خیریه ها تبلیغ های خود را در وب سایت ها، کانال ها و در نهایت خبرگزاری های معتبر منتشر می کنند ، راه را برای اعتماد کردن هموار می سازند. البته موسساتی هستند که به نام خیریه در حال فعالیت می باشند ولی تنها کاری که انجام نمی دهند کمک کردن است. پس با دقت تمام به این موضوع توجه داشته باشید تا از کمکتان پشیمان نشوید.


حمایت از کودکان مبتلا به سرطان | تاج گل تسلیت | استند تسلیت

بازگشت به “موضوعات متفرقه”